اخبار نخبگان

اردوی شبانه‌روزی ۳۰۰ استاد جوان دانشگاه تهران برگزار می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی کرمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران جزییات رویداد اساتید جوان دانشگاه تهران که با عنوان «عرصه» از سوی این نهاد با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود را تشریح کرد.

کرمی گفت: در رویداد شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران که با حضور اعضای هیات علمی با سن کمتر از ۴۰ سال یعنی اساتید متولد دهه‌های ۶۰ و ۷۰ شمسی طی پنج ماه برنامه‌ریزی شده است، در هر ماه یک اردوی شبانه‌روزی ۱.۵ روزه برای اساتید حول محورهای حل مساله، معرفت‌افزایی و تحول‌آفرینی برگزار خواهد شد.

وی افزود: انتظار می‌رود که اساتید نسبت به موضوعات اصلی تربیتی و مسائل فرهنگی دانشگاه آشنایی داشته باشند. بنابراین در رویداد «عرصه» با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید پیشکسوت مسلط به مقوله‌های معرفتی از حوزه و دانشگاه، یک سری مسائل معرفتی و هویتی با این اساتید جوان درمیان گذاشته می‌شود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: برای تحول‌آفرینی در محیط دانشگاه لازم است حضور اساتید بخصوص اعضای هیات علمی جوان در فضاها و گروه‌های فرهنگی پررنگ‌تر باشد. اعضای هیات علمی باید نسبت به اتفاقات اطراف خود توجه داشته باشند و در راستای رسالت تربیتی که در قبال دانشجویان دارند، با جدیت و حساسیت ورود کنند.

کرمی با یادآوری اینکه یکی از انتظارات مقام معظم رهبری از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها ناظر بر اشرافیت اساتید به کلیت مسائل کشور و نقش‌آفرینی آنها در عرصه حل مسائل کشور است، اظهار داشت: در این رویداد، میزهای تخصصی حل مسائل کشور و نشست‌های صمیمانه و همچنین کرسی‌های آزاداندیشی و مناظره با حضور اساتید جوان برگزار می‌شود تا اساتید از تخصص‌های مختلف، مسائل کشور را با همدیگر مرور کنند و به بررسی و گفتگو درباره ابعاد چند لایه مشکلات چندوجهی کشور بپردازند.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: اساتید علاوه بر ایفای نقش تربیتی نسبت به دانشجویان، لازم است نقش اثرگذاری خود در محیط های اجرایی و صنعتی و عرصه عمل را نیز جدی بگیرند و خود را برای حل مسائل مراکز صنعتی و اجرایی کشور آماده کنند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران بیان داشت: رویداد شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران پس از پنج ماه برگزاری اردوهای مستمر، با گردهمایی ۴۰۰ استاد جوان دانشگاه تهران در مشهد مقدس پایان می‌یابد. البته این سیر تعالی‌بخشی اساتید جوان با طراحی رویدادهای نو که با مشارکت و خلاقیت خود اساتید صورت می‌گیرد، استمرار پیدا خواهد کرد.

اولین گردهمایی شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران با رویکرد مساله‌محوری، هویت‌بخشی و تحول دائمی به ابتکار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و بنیاد ملی نخبگان با حضور ۳۰۰ استاد جوان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

جمعی از اعضای هیات دولت، سیدمحمد مقیمی رییس دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدمهدی کرمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، مهدی شهبازی مشاور رییس دانشگاه و سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و جمع دیگری از شخصیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی در این گردهمایی حضور پیدا می‌کنند.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *