اخبار نخبگان

اعلام جزئیات مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پزشکی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور (Oriented-Technology/Research by Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی ۱۴ آذرماه ۱۴۰۲ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

فرایند انتخاب رشته‌محل آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی از صبح چهارشنبه، ۱۵ آذر آغاز شد و تا روز شنبه ۱۸ آذر ماه ادامه داشت. پس از اتمام فرصت انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته به مدت ۳ روز تمدید شد.

داوطلبان معرفی شده به مرحله دوم باید در روز مصاحبه اصل مستندات شامل سوابق آموزشی وپژوهشی شامل موارد زیر به همراه باشد:

گواهی معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای، معدل علوم پایه دکتری حرفه‌ای

نخبگی شامل دارندگان رتبه‌های اول تا سوم مرحله نهایی المپیاد‌های علمی دانشجویی (با گواهی وزارت بهداشت/علوم تحقیقات فناوری)، برگزیدگان آزمون‌های جامع، پیش کارورزی، دستیاری در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی با معرفی وزارت بهداشت (ارائه گواهی)، دانشجویان ممتاز مؤسسه مطابق مفاد آیین نامه شناسایی دانشجویان ممتاز (ارائه گواهی)، برگزیدگان مرحله کشوری دانشجویان نمونه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای (با معرفی وزارت علوم یا وزارت بهداشت و تأیید بنیاد ملی نخبگان)، برگزیدگان جشنواره‌های علمی، پژوهشی و فناورانه مورد تأیید بنیاد مطابق با مفاد آیین نامه شناسایی و تأیید جشنواره‌های ملی (با گواهی)، مخترعان برگزیده طبق مفاد آیین نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده و گواهی معتبر و برگزیدگان مسابقات قرآنی (ممتاز سطح ۱، سطح ۲ و سطح ۳) طبق مفاد آیین نامه پشتیبانی از برگزیدگان مسابقات قرآنی مشروط بر ادامه تحصیل در رشته‌های مرتبط می‌شود.

مدرک زبان

مقالات پژوهشی خارجی – داخلی

مقالات علمی و ترویجی

ارائه مقاله کامل یا خلاصه مقاله در کنگره

کتاب

ثبت اختراع

گزارش طرح ملی یا دانشگاهی به تأیید دانشگاه

مستندات آموزشی، پژوهشی و فناوری در مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۲

برای سنجش دانش و مهارت داوطلب در رشته تخصصی، ایستگاه‌هایی طراحی شده است که دشواری آن برای همه داوطلبان یکسان و بر اساس دانش و مهارت‌های داوطلب در مقاطع تحصیلی قبلی و رشته تخصصی طراحی شده است.

داوطلبان باید در زمان تعیین شده در محل آزمون حاضر باشند و همه مستندات را همراه بیاورند. زمان مصاحبه هر داوطلب بر روی کارت ورود به جلسه اعلام شده است.

نکته: همه داوطلبان نوبت صبح در ساعت ۷ صبح و داوطلبان نوبت عصر در ساعت ۱۳ در محل آزمون حضور داشته باشند.

نکته: داوطلبان کارت شناسایی شامل اصل کارت ملی یا شناسنامه و کارت ورود به جلسه مصاحبه را به همراه داشته باشند.

بدون ارائه مدارک هویتی، مصاحبه صورت نخواهد پذیرفت و به منزله انصراف از شرکت در مرحله دوم است.

داوطلبان باید موبایل و سایر دستگاه‌های هوشمند را تحویل دهند.

داوطلبان در تمام مراحل آزمون سعی کنند آرامش خود را حفظ کنند. این به تمرکز داوطلب و یادآوری اطلاعات درست از حافظه کمک می‌کند.

پشت در هر ایستگاه توضیح مختصر و زمان ایستگاه نصب شده است؛ داوطلبان به زمان ایستگاه توجه داشته و مطالب خود را برای ارائه به هیات ممتحنه بر اساس محدودیت زمانی آماده کنند.

دودقیقه قبل ازپایان زمان هر ایستگاه زنگ هشدار زده می‌شود؛ داوطلب خود را برای پایان گفتگو و خروج از ایستگاه و ورود به ایستگاه تخصصی بعدی آماده کند.

محتوای کل آزمون شامل اصل محرمانگی است و داوطلب نباید آن را برای کسی افشا کند؛ این موضوع شامل سؤالات، چک لیست ها، مصاحبه، سنجش عملی و تمام فرایند مرحله دوم آزمون می‌شود.

داوطلبان باید در مدت حضور در محل آزمون از گفتگو با سایر داوطلبان یا کادر اجرایی خودداری کنند.

کارت ورود به جلسه مصاحبه از دوشنبه ۲۷ آذرماه ۱۴۰۲ بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است و داوطلبان لازم است کارت خود را از سایت دریافت کنند و روز مصاحبه همراه داشته باشند.

نکته: چنانچه در هر یک از مراحل آزمون تقلب، جعل یا عدم رعایت اصل محرمانگی اتفاق بیافتد، قبولی داوطلب کان لم یکن تلقی خواهد شد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *