اخبار نخبگان

اعلام نحوه همکاری برگزیدگان طرح «جهت» با بنیاد نخبگان در حل مسائل

شیوه‌نامه نحوه همکاری برگزیدگان طرح «جذب دانش‌آموختگان برتر برگزیده بنیاد ملی نخبگان به‌ عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور» در حل مسائل اولویت‌دار با بنیاد ملی نخبگان اجرایی شد.

به گزارش ایسنا به منظور اجرایی‌سازی «آیین‌نامه جذب دانش‌آموختگان برتر برگزیده بنیاد ملی نخبگان به‌ عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور» مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و به استناد تبصره مادّه ۳ و تبصره ۳ مادّه ۴ آیین‌نامۀ «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی» مصوب هیأت امنای بنیاد ملّی نخبگان شیوه‌نامه طرح تسهیلات جذب دانش­ آموختگان برتر به ­عنوان عضو هیأت علمی در مؤسسه‌­های‌ علمی(طرح جهت) را اجرایی کرده است.

تسهیلات اعطایی این طرح ­شامل برخی و یا تمام موارد زیر است:

معرفی از طریق فراخوان‌های عمومی جذب اعضای هیأت علمی، مطابق ضوابط مربوطه
معرفی از طریق خارج از بازه‌های زمانی فراخوان‌های عمومی جذب اعضای هیأت علمی، مطابق ضوابط مربوطه
ارسال تقاضای جایابی متمرکز به هیأت جذب نخبگان
تخصیص ردیف استخدامی به ­منظور جذب به عنوان عضو هیأت علمی پیمانی در موسسه‌های علمی

تسهیلات «حمایت از فعالیت­‌های پژوهشی استادیاران جوان»، بدون بررسی مجدد سوابق برای افراد واجد شرایط مطابق شیوه‌نامه مربوط در صورتی­ که فرآیند جذب فرد از طریق تسهیلات این شیوه‌نامه انجام شده باشد شامل تسهیلات فرهنگی- رفاهی و تسهیلات نظام‌وظیفه بنیاد می‌شود.

تخفیف استفاده از شبکۀ آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی مطابق ظرفیت تخصیصی سالیانه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از دیگر تسهیلاتی که به این دسته از نخبگان در طرح همکاری با بنیاد ملی نخبگان در راستای حل مسایل اولویت‌دار اعطا می‌شود.

طبق این شیوه‌نامه تعهدات و مسؤولیت اجتماعی نخبگان به این شیوه اعلام شده است:

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، برگزیدگانی که با بهره­‌مندی از تسهیلات این طرح به عنوان عضو هیات علمی در یکی از موسسات آموزش عالی کشور جذب می­‌شوند، در راستای ایفای نقش و مسؤولیت اجتماعی نخبگان کشور، متعهد خواهند بود تا در صورت فراخوان بنیاد، در راستای حل مسائل و چالش‌های اولویت‌دار علمی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی کشور و یا مشارکت در توسعه و ارتقا سطح ارائه خدمات به نخبگان و استعدادهای برتر کشور، به مدت یک سال از تاریخ جذب در موسسه، حداقل ۴۰ ساعت در ماه با این بنیاد همکاری داشته باشند. دستورالعمل و شیوه‌نامه این فعالیت‌ها توسط بنیاد تدوین و ابلاغ می‌شود.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *