اخبار نخبگان

برنامه موسسه رازی برای جلب مشارکت بخش خصوصی

ایسنا/البرز رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از نحوه تامین نیازهای تحقیقاتی، تولیدی و خدمات فناورانه با بهره گیری از ظرفیت مرکز رشد فناوری رازی در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی اسحاقی روز یکشنبه ششم خرداد با اشاره به برنامه این موسسه در مسیر تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشارکت هرچه بیشتر مردم به ویژه در امر تولید، اظهار کرد: بر این اساس موضوع همکاری نزدیکتر و بیشتر با مراکز دانش بنیان و مرکز رشد مستقر در این موسسه در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: در نظر داریم در سال ۱۴۰۳ بخشی از نیازهای فناورانه موسسه رازی که کمتر به آن پرداخته و یا  تاکنون پوشش داده نشده را با مشارکت واحدهای فناور شرکت های دانش بنیان، نخبگان دانشگاهی و بخش خصوصی از طریق استقرار در مرکز رشد فناوری رازی برآورده کنیم.

رئیس موسسه رازی تعیین برنامه مشخص و رعایت ضوابط قانونی برای انجام این کار را ضروری عنوان کرد و افزود: نیازهای فناورانه توسط موسسه رازی به عنوان بهره بردار نهایی، به طور شفاف تشریح و تبیین شده تا بخش خصوصی و مراکز دانش بنیان با آگاهی حداکثری نسبت به موضوع، بررسی و ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه نیازهای فناورانه رازی از طریق انتشار فراخوان‌های تخصصی از سوی مرکز رشد رازی اطلاع‌رسانی می شود، گفت: لازم است تامین کنندگان فناوری به جلسات تخصصی با حضور بهره بردار نهایی دعوت شده و توانمندی های خود را تشریح و روش دستیابی به فناوری مورد نظر را ارائه و تشریح کنند.

اسحاقی تصریح کرد: تامین کنندگان واجد صلاحیت باید بر اساس معیارها و شاخص‌های ارزیابی مشخص، انتخاب و برای تعیین تعهدات طرفین، قرارداد امضا شود.

وی ادامه داد: اداره، بخش و یا تیم بهره‌بردار فناوری در موسسه رازی علاوه بر همکاری با مرکز رشد در بررسی روش تامین فناوری، وظیفه نظارت بر قرارداد و مشاوره (منتورشیپ) شرکت‌های دانش بنیان واحدهای فناور نخبگان دانشگاهی را تا زمان حصول نتیجه و تامین نیاز موسسه بر عهده خواهند داشت و از مزایای قانونی آن نیز بهره مند خواهند شد.

رئیس موسسه رازی گفت: متخصصان و محققان این موسسه نیز می توانند در ارائه راهکار و تامین فناوری از مسیر مرکز رشد و یا از طریق ارائه پروژه تحقیقاتی و برخورداری از مزایای حاصل از درآمد اختصاصی دستاوردهای جدید با موسسه رازی مشارکت کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت تسریع تامین نیازهای فناورانه موسسه با استفاده از ظرفیت محققان داخلی، نخبگان کشوری، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، موضوع به طور ویژه و با اولویت، بررسی و در دستور کار مرکز رشد فناوری رازی قرار گرفته است و به زودی نیازهای فناورانه صنعت واکسن‌سازی از طریق برگزاری رویدادهای استارتاپی و فراخوان های تخصصی اعلام خواهد شد.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *