اخبار نخبگان

برگزاری جلسات پیوسته با دست‌اندرکاران حوزه اقتصاد ملی در دستور کار بنیاد نخبگان

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: برگزاری جلسات پیوسته با دست‌اندرکاران حوزه اقتصاد ملی به منظور تزریق توان نخبگان در حل مشکلات اقتصادی کشور در دستور کار بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، سیدسلمان سیدافقهی مشکلات فرهنگی را ناشی از مسائل اقتصادی دانست و گفت: جنگ اصلی همان جنگ اقتصادی و گره کشور ما نیز با حل مسائل اقتصادی باز می‌شود. بر همین مبنا وظیفه‌ ما در بنیاد نخبگان به‌کار بستن توان جوانان نخبه در حل مسائل اساسی کشور و به‌ویژه در حل مسائل اصلی اقتصادی است که مهم‌ترین آنها مسائل حوزه تولید، افزایش بازده بنگاه‌های تولیدی و بهره‌وری و تنوع در طیف محصولات است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان درباره نقش بنیاد نخبگان در اقتصاد ملی نیز گفت: بنیاد ملی نخبگان تابه‌حال نفوذ چندانی در اقتصاد کشور نداشته، لذا تلاش ما این است که این ریل را عوض کنیم و لازمه این امر، برگزاری جلسات پیوسته با دست‌اندرکاران حوزه اقتصاد ملی به منظور تزریق توان نخبگان در حل مشکلات اقتصادی کشور است.

به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سیدافقهی فکر و اندیشه مبتنی بر علم و آگاهی را از جمله ظرفیت‌های نخبگان برشمرد و با اشاره به وجود بستر تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز برای تعامل نخبگان با صنعت، گفت: تفکر نخبگانی در بخش‌های راهبردی، اقتصادی، مدیریتی و … می تواند در قالب هیات‌های اندیشه‌ورز و اتاق‌های فکر و با هدایت دست‌اندرکاران و مسؤولین صنعت، به کمک این حوزه آمده و راهگشا باشد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه با بیان لزوم ایجاد پیوند دانشگاه و صنعت بصورت سیستماتیک در کشور، گفت: مجموعه‌های حاکمیتی باید این پیوند را برقرار کنند و دوشادوش بنیاد ملی نخبگان پای کار آیند. بنیاد ملی نخبگان در راستای آئین‌نامه مصوب هیات وزیران در راستای بکارگیری نخبگان و مستعدان برتر در دستگاه‌ها، اقدامات لازم را انجام می‌دهد که در این موضوع می‌توان با انعقاد تفاهم‌نامه با مجموعه‌های مهم صنعتی زمینه اثرگذاری نخبگان در این حوزه را نیز فراهم کرد.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *