اخبار نخبگان

برگزیدگان پنجمین دوره اعطای جایزه زنده‌یاد ابریشم‌چیان معرفی شدند

مراسم ملی تکریم و الگوسازی از مقام خیر نیکوکار زنده‌یاد دکتر میرجعفر ابریشم‌چیان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم ملی تکریم و الگوسازی از مقام خیر نیکوکار زنده‌یاد دکتر میرجعفر ابریشم‌چیان همزمان با پنجمین دوره اعطای جایزه وی به دانشجویان دانشگاه‌های گیلان و علوم پزشکی گیلان، به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

در این مراسم، شیرینی، رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن بیان اینکه تکریم و الگوسازی از چهره‌های شاخص و برجسته در حوزه‌های مختلف موجب ایجاد شور، نشاط و شعف در مستعدان برتر برای حرکت در مسیر رشد و تعالی علمی و فرهنگی می‌شود، گفت: این اقدام همچنین باعث ایجاد انگیزه در افراد علاقه‌مند به گام برداشتن در  مسیر  امور خیر می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی زنده‌یاد ابریشم‌چیان، افزود: این انسان بزرگ نه‌تنها با بذل مال خود برای ایجاد بناهای متعدد، در ارائه خدمات چشمگیر در حوزه‌های مختلف به‌ویژه آموزش عالی کشور و استان تاثیرگذار بودند؛ بلکه با نگاهی که به اهمیت اثرگذاری فعالیت‌های فرهنگی، تعهد و و تقید به مردم و محل زندگی خود داشتند، در ایجاد اعتبار اجتماعی برای استعدادهای برتر و نخبگان نقش‌آفرینی کرده بود.

به نقل از بنیاد ملی نخبگان، پس از قرائت پیام زلفی‌گل؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با اعطای جوایز نفیسی از برگزیدگان این جایزه تقدیر شد. همچنین از پنج مقاله برتر منتخب مسابقه «شرح عشق» که در مورد اهمیت فعالیت‌های خیرخواهانه و شخصیت زنده‌یاد ابریشم‌چیان بود نیز تقدیر صورت گرفت.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *