اخبار نخبگان

بنیاد ملی نخبگان از بروکراسی‌های مرسوم دولتی پرهیز دارد

افقهی گفت: بنیاد ملی نخبگان از بروکراسی‌های مرسوم دولتی پرهیز دارد و تلاش می‌کند با چابک‌سازی فرایندها، از فرصت پیش آمده در دولت و اراده برای استفاده از ظرفیت نخبگان در حل مسائل کشور، به نحو مطلوب استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست قائم مقام و معاونان بنیاد ملی نخبگان با اساتید دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

در این نشست، سید سلمان سیدافقهی؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم ایجاد تحول اساسی در برنامه‌ها و رویکرد‌های این بنیاد، گفت: ایجاد تحول در زیست بوم نخبگانی کشور در ساحت‌های مختلف، هدف اصلی بنیاد ملی نخبگان در دور جدید است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نخبگان را مهم‌ترین و تاثیرگذارترین قشر جامعه می‌دانند، افزود: در تمام سال‌های گذشته، تنها دیداری که هرگز و به هیچ دلیلی توسط ایشان به تاخیر نیفتاده است، دیدار نخبگان و مستعدان برتر است که این خود نشان می‌دهد ایشان حساب بسیار ویژه‌ای روی نخبگان باز کرده‌اند و انتظارات بالا و به حقی از این قشر مهم دارند.

سید افقهی ادامه داد: در شش ماه گذشته تلاش شده تا مسیر‌ها و مدل‌های جدیدی برای حرکت جامعه نخبگانی به سمت مطلوب طراحی شود که امیدواریم از آغاز سال آینده اجرایی شوند.

وی با اشاره به ساختار بنیاد ملی نخبگان یادآور شد: جامعه مخاطب معاونت مستعدان و آینده‌سازان، از ابتدای دوره دانش‌آموزی آغاز و تا دانش‌آموختگی فرد ادامه دارد. جامعه هدفه معاونت سرآمدان و نخبگان را نیز دانش‌آموختگان مقاطع مختلف تحصیلی تشکیل می‌دهند که بخش مهمی از آن‌ها اساتید دانشگاه‌ها هستند.
انتهای پیام/لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *