اخبار نخبگان

تشکیل ۲ هسته مسأله محور در بنیاد ملی نخبگان

به گزارش خبرنگار گروه استان‌ها خبرگزاری دانشجو، محمود بخشی امروز در نشست خبری شناسایی و هدایت نخبگان را یکی از راهبرد‌های این مجموعه دانست و اظهار کرد: در حوزه دانش آموزی طرح‌هایی همچون شهاب و ایران گشت در جریان است.

وی در ادامه به فعالیت‌های سال جاری اشاره داشت و افزود: توسعه کانون‌های مردمی شناسایی و هدایت مستعدان از جمله این برنامه‌ها بوده است.

رییس بنیاد نخبگان خراسان شمالی گفت: طرح شهید وزوایی برای شناسایی دانشجویان از پیش سال جاری در جریان بود، اما اکنون با نام هسته‌های استادمحور و مسأله محور در حال اجرا است.

بخشی تصریح کرد: طی سال جاری ۲ هسته مسأله محور در دستور کار است که تا پایان سال تشکیل می‌شود.

وی افزود: تشکیل هسته‌های مسأله محور اساتید، تشکیل هیات اندیشه ورز نخبگانی و ارایه تسهیلات از دیگر اقدامات است.

رییس بنیاد نخبگان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تاکنون یک هیات اندیشه ورز در حوزه معادن تشکیل شده و امیدواریم تا پایان سال دو هیات اندیشه ورز دیگر تشکیل شود.

بخشی ادامه داد: طی سال جاری به ۴۵ نفر تسهیلاتی به استعداد‌های برتر پرداخت شده است که ۲۵ نفر دانشجویان و ۱۱ نفر رتبه‌های برتر کنکور سراسری و المپیاد‌های علمی بودند.

وی افزود: تاکنون ۴۸۶ نفر از طرق مختلف جزو نخبگان استان قرار گرفته اند.

رییس بنیاد ملی نخبگان خراسان شمالی گفت: طی سال جاری ۱۱ نفر با معرفی بنیاد ملی نخبگان جذب دستگاه‌های اجرایی شدند؛ طی سال جاری نیز برای ۲۳ عنوان جایگاه شغلی در چهار دستگاه اجرایی جذب صورت میگیرد.



لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *