اخبار نخبگان

جذب سه هزار نخبه و استعداد برتر در دولت تا پایان سال

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو،به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، روح‌الله دهقانی در حاشیه جلسه  هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجوز سه هزار ردیف استخدامی ویژه برای دستگاه‌های اجرایی کشور اخذ شده و در پی فراخوانی که روز شنبه از سوی بنیاد ملی نخبگان اعلام شد تاکنون نزدیک ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: از این میزان، سه هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط اولیه هستند که در حال بررسی است و به زودی برای جایابی در دستگاه‌ها اعلام می‌شوند؛ بنابراین امیدواریم امسال هم ۳ هزار شغل دولتی برای نخبگان و استعداد‌های برتر داشته باشیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: در توافق اولیه با سازمان اداری استخدامی همچنین مقرر شده که به منظور افزایش انگیزه نخبگانی که در دولت جذب می‌شوند، «فوق‌العاده اثربخشی» هم در حقوق‌شان در نظر گرفته شود که باتوجه به میزان اثربخشی در سازمان خود نظیر افزایش بهره‌وری یا ارائه طرحی که باعث ارتقای کیفیت برنامه‌های سازمان می‌شود، یک جزء حقوقی این‌چنینی داشته باشند.

فراخوان جذب نخبگان و استعداد‌های برتر در دستگاه‌های اجرایی در راستای مصوبه دوم اسفندماه ۱۴۰۰ هیات وزیران در خصوص جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی که با هدف استفاده از ظرفیت نخبگانی به‌منظور حل مسائل اصلی کشور تصویب شده است.

راهبرد‌های اصلی بنیاد ملی نخبگان در اجرای این آیین‌نامه، استفاده از ظرفیت نخبگانی، ارتقای روش‌های مدیریتی کشور و تکیه بر نیروی جوان و متخصص داخلی با توجه به نقشه راه علمی کشور در بیانیه گام دوم انقلاب، ایجاد ارتباط میان اجتماع نخبگان و دستگاه‌های اجرائی به منظور حل مسائل اصلی کشور و نگهداشت نخبگان در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه است.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *