اخبار نخبگان

جزئیات جایزه سالانه‌ هوش مصنوعی ایران اعلام شد

جایزه سالانه‌ هوش مصنوعی ایران (iAAA) ذیل رویدادهای مساله‌محور طرح «شهید بابایی» بنیاد ملی نخبگان و با حمایت ستاد علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جهوری و چالش ملی طرح شده توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، این مسابقه با همکاری و حمایت بیش از ۲۵ نهاد دولتی و خصوصی به منظور آشنایی و ترویج انجام پروژه‌های واقعی در حوزه‌ هوش مصنوعی تدارک دیده شده است. هدف از برگزاری این مسابقه علاوه بر تعمیق و گسترش دانش و توانایی‌های علاقه‌مندان و متخصصین، ایجاد و گسترش هسته‌های فناور و نوآور این حوزه در کشور است.

در مرحله اول این رویداد، طی ۳ماه، بیش از ۱۲۰ ساعت آموزش به صورت غیرحضوی به شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد و سعی شده است آموزش‌های داده شده برای حل چالش مسابقه کافی باشد و سرنخ‌های لازم را در اختیار افراد علاقه‌مند قرار دهد تا در ادامه با سعی و تلاش خود در قالب یک مسابقه تیمی یا فردی بر سر موضوع مسابقه به رقابت بپردازند و دانش کسب شده را عمیق‌تر کنند. در این میان رویدادهای میانی فراوانی برای آشنایی بیشتر در قالب وبینار و رویدادهای حضوری برای ایشان تدارک دیده شده است که به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

چالش دومین جایزه هوش مصنوعی ایران در حوزه سلامت و آنالیز تصاویر MRI است. در این مسابقه سعی خواهد شد تا میان حوزه سلامت، مهندسی، علوم پزشکی و هوش مصنوعی پل ارتباطی ایجاد شود.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و مهندسی، برنامه‌نویسان و تمامی افراد علاقه‌مند می‌توانند فارغ از دانش تخصصی و تجربه قبلی در این رویداد به صورت فردی یا گروهی ثبت‌نام کرده و علاوه بر بهره‌مندی از آموزش، از جوایز نقدی، امتیازهای ویژه بنیاد ملی نخبگان، فرصت کارآفرینی، گسترش شبکه حرفه‌‏ای و جذب در شرکت‌های دانش بنیان نیز بهره‌مند شوند.

مزایای این رویداد در این دوره به شرح ذیل است:

* ۶۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی برای تیم‌های منتخب

* امتیاز نخبگانی

* فرصت کارآموزی و استخدام

* امکان سرمایه‌گذاری روی تیم‌های منتخب

* مدرک از مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی با اعتبار وزارت علوم

* آموزش جامع و کاربردی به همراه رفع اشکال

* امکان آشنایی با نخبگان این حوزه در داخل و خارج کشور.

به نقل از بنیاد ملی نخبگان، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مسابقه www.iaaa.ai مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این رویداد به شماره ۹۱۰۶۵۱۶۰ـ۰۲۱ تماس بگیرند.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *