اخبار نخبگان

جشنواره‌های هنری مدرسه به ایستگاه پایانی رسید

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، جشنواره‌های هنری مدرسه در سه بخش فیلم کوتاه و عکس و گرافیک با موضوع اصلی روایت قهرمانان پیشرفت در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ برگزار شد که محور‌های جشنواره فیلم کوتاه مدرسه شامل داستانی، مستند، آیتم تلویزیونی، انیمیشن و نماهنگ و محور‌های جشنواره عکس و گرافیک مدرسه شامل طراحی پوستر، لوگو، نقاشی دیجیتال، عکاسی طبیعت، عکاسی داستانی، عکاسی تبلیغاتی و عکاسی معماری بوده است.

در این دوره از جشنواره‌های هنری مدرسه، ۳۱ استان، ۶۹۸ شهر و ۲۶۷۸ مدرسه کشور و همچنین در بخش بین‌الملل ۳۲ کشور متفاوت مشارکت داشته‌اند و در مجموع تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه، ۲۰۲۳۲ اثر بود.

این جشنواره‌های هنری با هدف کشف استعداد و انگیزه‌دهی به دانش‌آموزان هنرمند و مستعد سراسر کشور در جهت تولید محتوای مناسب و خلاقانه هنری در قالب رسانه، توسط موسسه هنروما و با حمایت حوزه هنری کودک و نوجوان، شبکه امید سیما، برنامه کاربردی شاد، بنیاد ملی نخبگان و ستاد توسعه فناوری‌های نرم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌گردد.

همچنین داوری مردمی این آثار نیز بر روی سایت جشنواره برگزار شد که بیش از ۱۵۰ هزار رای به آثار داده شد این مهم نشان از تاثیرگذاری این جشنواره و علاقه‌مندی دانش‌آموزان برای حضور در آن را دارد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *