اخبار نخبگان

حوزه میکروالکترونیک را بطور جدی دنبال می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری برنا؛ دومین رویداد ملی فناوری میکروالکترونیک با حضور سید سلمان سید افقهی؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و مدیر کارگروه تحقیقات و فناوری دفتر رئیس جمهور و جمعی از نخبگان و دانشگاهیان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

سیدافقهی در بخشی از این مراسم گفت: لایحه جامع حمایت از نخبگان در حال تدوین است، این لایحه بعد از آماده شدن در کمیسیون های دولت مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از تائید به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد و امیدواریم در اوایل کار مجلس جدید بتوان این لایحه را به قانون تبدیل کرد.

افقهی با اشاره به اینکه آینده این موضوع را بسیار روشن می بینم و این لایحه با تبدیل شدن به قانون می تواند سبب امیدآفرینی میان اجتماع نخبگانی شود، ادامه داد: این لایحه شامل ۲ بخش حمایت های مستقیم از نخبگان اعم از مالی و معنوی و ایجاد فرصت های اثربخشی برای ایشان است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان افزود: یکی از برنامه های بنیاد ملی نخبگان، ایجاد قله های علمی، فناوری و امید آفرین برای نخبگان با تمرکز بر حوزه های خاص فناورانه است و بزودی برنامه‌ای ملی در این زمینه آغاز و فراخوان آن در دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

افقهی با بیان اینکه از دیگر حوزه‌ها می توان به میکروالکترونیک و نانوالکترونیک و حوزه تراشه ها و ریزپردازنده ها اشاره کرد، گفت: همچنین در سال پیش رو موضوع میکروالکترونیک را بطور جدی دنبال می کنیم و بنیاد ملی نخبگان در این زمینه برنامه‌هایی تعریف می‌کند، همچنین اعتبار خوبی در این حوزه در نظر خواهیم گرفت تا زنجیره ارزش را تکمیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه های نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی از جایگاه خوبی در دنیا برخوردار هستیم و قطعا در حوزه میکروالکترونیک هم می توانیم به موفقیت های چشمگیری دست یابیم، گفت: تحقق این امر ملزم به ایجاد زیرساخت و سرمایه گذاری مناسب و به ویژه سرمایه‌گذاری بر روی مواد اولیه است، در واقع زنجیره تامینی نیاز دارد که باید فراهم شود.

افقهی در پایان و در تکمیل سخنان خود با اشاره به بودجه قابل توجه شرکت های دولتی، بر ضرورت حمایت آنها از زیست بوم علم و فناوری و زیست بوم نخبگانی تاکید کرد.

دومین رویداد ملی فناوری میکرو الکترونیک با حضور دانشجویان رشته‌های مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و نانو فناوری، مهندسی کامپیوتر و نرم‌افزار، شیمی، فیزیک، فوتونیک و سایر حوزه‌های مرتبط، در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
انتهای پیام/لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *