اخبار نخبگان

خبر خوب برای جذب نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان از ۱۴۰۳ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

یاسین کیخا در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به جذب نخبگان در بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: بنیاد ملی نخبگان به منظور تأمین سرمایه انسانی استعداد برتر مورد نیاز در شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی کشور، بهمن ماه ۱۴۰۲ در کنار جذب نخبگان در بخش دولتی اقدام به انتشار فراخوانی برای جذب در بخش خصوصی کرد.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه ۸۰ شرکت دانش بنیان برای جذب نخبگان اعلام آمادگی کردند، گفت: در اولین فراخوان مستقل جذب استعدادهای برتر در بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان ۵۰۰ کدشغل اعلام شد.

وی ادامه داد: استقبال مخاطبان از این فراخوان زیاد نبود و حدود ۶۰۰ نفر در این فراخوان بیشتر شرکت نکردند که البته تعدادی از این افراد در ارزیابی اولیه حائز شرایط نخواهند بود.

کیخا در ادامه اعلام کرد که در سال ۱۴۰۳ تعداد فراخوان‌های جذب بخش خصوصی و همچنین تعداد شرکت‌های دانش بنیانی که نخبگان را جذب خواهند کرد، افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اعلام اینکه جذب استعدادهای برتر و نخبگان در سال ۱۴۰۳ مستمر خواهد بود، در این باره توضیح داد و گفت: یعنی از سال آینده جذب در بخش خصوصی دیگر فراخوان محور نیست و هر شرکت دانش بنیان که متقاضی جذب باشد، در سامانه بنیاد ملی نخبگان اعلام می‌شود و مخاطبان می‌توانند ظرفیت‌ها و فرصت‌های شغلی را ببینید و بعد از ثبت درخواست آنها را به شرکت‌ها معرفی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای این کار سامانه جدیدی راه اندازی خواهد شد، گفت: خیر سامانه فعلی بنیاد پاسخگوی این برنامه خواهد بود. ما در بهمن ماه یک تست بر روی سامانه انجام دادیم و به نظرم همین سامانه، این قابلیت ثبت درخواست‌ها به صورت مستمر را خواهد داشت.

کیخا متقاضیان واجد شرایط برای این فراخوان را دانش آموختگان دوره‌های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای و دکتری تخصصی و متقاضیانی که دوره پسا دکتری را طی کرده اند، اعلام کرد و گفت: همچنین دانشجویان دوره‌های تخصص و فوق تخصص رشته‌های علوم پزشکی یا دانشجویان این دوره‌ها که در سال تحصیلی زمان ثبت درخواست، دانش آموخته خواهند شد، از دیگر افرادی هستند که امکان ثبت درخواست برای جذب در بخش خصوصی را دارند.

وی افزود: همچنین مشمولین انجام وظیفه امکان ثبت درخواست برای جذب در بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان را دارند اما برای متقاضیان جذب در هیأت علمی دانشگاه‌ها این امکان وجود ندارد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *