اخبار نخبگان

درخشش دانشجویان کرمانی در مسابقهٔ ریاضی دانشجویی کشور

به گزارش گروه استان‌ها خبرگزاری دانشجو کسب ۲ مدال نقره، ۲ مدال برنز و یک دیپلم افتخار توسط تیم دانشجویی ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان در چهل و ششمین دورهٔ مسابقهٔ ریاضی دانشجویی صورت گرفت.

در این دوره از مسابقات که هر ساله به همت انجمن ریاضی ایران برگزار می‌شود، ۱۳۱ دانشجو شامل ۴۹ دانشجوی دختر و ۸۲ دانشجوی پسر در قالب ۲۸ تیم از دانشگاه‌های کشور و یک تیم انفرادی به مدت چهار روز در دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز با یکدیگر رقابت کردند.

این رقابت علمی، معتبرترین مسابقهٔ ریاضی در سراسر جهان است به‌طوری‌که هیچ‌کدام از مسابقات برگزار شده در کشور‌های دیگر از نظر کیفیت و استاندارد قابل‌مقایسه با این مسابقات نیستند.

دانشجویان اعزامی دانشگاه شهید باهنر کرمان به سرپرستی حسین مومنایی شامل پرهام شادمان (مدال نقره)، محمدامین یزدان‌پناه (مدال نقره)، محمد آریا دریجانی (مدال برنز)، علیرضا رضامند (مدال برنز)، گلفا احسانی (دیپلم افتخار) بودند.

این موفقیت بهترین نتیجه حضور این دانشگاه در این رقابت‌ها طی شش سال گذشته بوده است.

لازم به ذکر است؛ برگزیدگان و مدال‌آوران این مسابقات ضمن برخورداری از رزومه معتبر علمی، بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده با بنیاد ملی نخبگان از سوی بنیاد به‌عنوان نخبه شناخته شده و از امتیازات و تسهیلاتی این بنیاد بهره‌مند می‌شوند.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *