اخبار نخبگان

رئیس‎‌جمهور شهید تراز جدیدی از خدمت‌گزاری و اخلاق سیاسی را بنیان گذاشت

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: سبک خدمت رئیس‌جمهور شهید که تراز جدیدی را در حکمرانی، کنشگری و اخلاق سیاسی بنیانگذاری کرد، می‌تواند به عنوان مکتبی نو در جامعه شناخته شود.

به گزارش ایسنا، سید سلمان سیدافقهی در جلسه شورای معاونان بنیاد ملی نخبگان ضمن تسلیت شهادت جانگداز رئیس جمهوری کشورمان و همراهان ایشان گفت: آیه ۱۵۶ سوره بقره می‌فرماید «الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون». این آیه، صابران را معرفی کرده می‌گوید «آنها کسانی هستند که هر گاه مصیبتی به آنها رسد می‌گویند ما از آن خدا هستیم و به سوی او باز می‌گردیم».

وی سپس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بیش از نیم قرن است با همین خون‌ها و ایثارگری‌ها پایدار و ماندگار مانده است، افزود: این اتفاقات در سابقه انقلاب اسلامی مساله‌ای عجیب نیست، به تواتر برای مردم ما اثبات شده که افرادی هستند که لیاقت دارند عاقبتشان به شهادت ختم شود.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن بیان اینکه مجاهدت رئیس‌جمهور شهید در مدت کوتاه حضورشان در مسؤولیت مثال زدنی است، گفت: باعث تاسف است که کشورمان عنصری برجسته و شخصیتی تاثیرگذار را از دست داد، اما بدون شک ثمرات تلاش ایشان در تاریخ این کشور ثبت خواهد شد و خواهد ماند.

سیدافقهی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی در جایگاه‌های مختلف در قوه قضاییه، آستان مقدس علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و ریاست جمهوری سوابقی پاک، صاف و شفاف از خود به جای گذاشتند، اظهار کرد: در سه سال گذشته کمترین نشانه سیاسی کاری از او ندیدیم، این خود نشانه اخلاص فردی است که در چنین جایگاهی قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به هجمه‌های داخلی و خارجی به رئیس‌جمهور گفت: ایشان بارها آماج تهمت‌ها و افتراها قرار گرفتند، اما به هیچ کدام از این موارد پاسخ ندادند و با کرامت از کنار آن گذشتند که این امر را می‌توان برگرفته از ارادت ایشان به امام رضا(ع) و نشان و گواه شخصیت خودساخته آیت‌الله رئیسی دانست.

سیدافقهی، پرکاری حضرت آیت الله رئیسی را از دیگر ویژگی‌های وی توصیف کرد و گفت: پرکاری ایشان یقیناً عادی نبود و انرژی مضاعف و انگیزه دیگری داشت که ریشه آن را می‌توان در حزن و اندوه برای مردم و انگیزه خدمت به آنها جست، انگیزه‌ای که سبب می‌شد موانع و سنگلاخ‌هایی را که در مسیر بود، نادیده بگیرند، اینکه به آیت الله رئیسی سید محرومان می‌گفتند، چیزی نبود که ایشان به خود اطلاق کند، رفتار ایشان باعث شد که چنین لقبی به او داده شود.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: باید تأسی و از حضرت حق درخواست کنیم که بتوانیم از این سبک خدمت که تراز جدیدی را در حکمرانی، کنشگری و اخلاق سیاسی بنیانگذاری کرد، پیروی کنیم.

سیدافقهی با اشاره به ویژگی مردمداری رئیس‌جمهور شهید نیز گفت: به جرأت می‌توان گفت آیت‌الله رئیسی در دوران سه ساله بیشترین سفر استانی را انجام دادند و گوی سبقت را از همه اطرافیان خود ربودند. این نشان می‌دهد اگر حکمران و حاکم تربیت شده باشد و مبانی اسلامی را بشناسد، می‌تواند با عملگرایی پرچمی را که انقلاب اسلامی نیم قرن است بلند کرده، برافراشته و سربلند نگه دارد.

وی تصریح کرد: حضرت آقا می‌فرمایند از قله سرازیر می‌شود و در بدنه جاری می‌شود، بنابراین اگر حکمران مبنایش اخلاص و اخلاق باشد، جامعه هم همین خصلت را از او می‌گیرد و طبیعتاً اخلاق و اخلاص در کل جامعه ساری و جاری می‌شود.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه با بیان اینکه سبک مدیریت رئیس‌جمهور شهید باید به عنوان مکتبی جدید در جامعه شناخته شود، گفت: برکات شهادت ایشان برای جامعه اسلامی در بلند مدت متجلی و باعث مستحکم‌تر شدن پایه‌های انقلاب خواهد شد.

به نقل از بنیاد ملی نخبگان، وی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی در ماموریت و در جریان خدمت‌رسانی به مردم و در بهترین حالت به شهادت رسیدند، اظهار کرد: جریان دلسوزی برای مردم، افتخارآفرینی می‌کند و هر شخص دیگری با همین گفتمان در جایگاه ایشان قرار گیرد، در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش آفرین خواهد بود.

سیدافقهی در پایان گفت: شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش نشان داد که خواست خدا برتر از همه خواست‌هاست، حکمتی در جریان است و اراده الهی مافوق همه اراده‌هاست، این اتفاقات نه تنها نباید باعث توقف و ناامیدی شود، بلکه باید باعث تلاش بیش از پیش و اراده قوی‌تر در ادامه راه شهدا شود.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *