اخبار نخبگان

سفر به عتبات یک سفر توحیدی است

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در همایش عمره دانشجویی:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سیدسلمان سیدافقهی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان امروز در همایش عمره دانشجویی که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار کرد: اسلام دینی است که پاسخ نیاز‌های بشریت برای سعادت را در خود دارد، آنچه که دین اسلام به آن دعوت کرده عبور از ظواهر به رسیدن باطن امور است که در نهایت دعوت می‌کند به تدبیر در امور و رسیدن به راه‌حل درستی منتهی خواهد شد.

وی افزود: اسلام یک دین است که با گفتن شهادتین وارد آن می‌شوند، اما رسیدن به مراتب ایمانی نیازمند رسوخ و خلوص در بندگی دارد.

افقهی با بیان اینکه تمام مشکلات در دنیای امروز ناشی از عدم تدبر در آیات قرآن و پیام‌های امامان و پیامبران الهی است، گفت: بنابراین سفر به عتبات و عالیات یک سفر توحیدی است و نباید درگیر ظواهر شد و باید در ساده‌ترین لباس حاضر شوید که پس از آن انقطاع الهی حاصل خواهد شد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: بعد از قریب نیم قرن از انقلاب اسلامی بسیاری از مکاتب غربی در بحران‌های جهانی نتوانستند راهکار درستی ارائه دهند و این سبک زندگی باری بر دوش غربی‌ها قرار داده در حالی که آموز‌های اسلام مسیر زندگی و سعادت بشری را ترسیم کرده است.

به گفته وی؛ انقلاب اسلامی به سطحی از اقتدار رسیده که می‌تواند به تمام تهدیدات موجود پاسخ قاطع دهد، این موضوع ناشی از حرکت انقلاب در مسیر الهی است و خداوند نیز توفیقات الهی خود را شامل ملت ایران کرده است.

افقهی گفت: فرصت سفر به عتبات و عالیات نقش مهمی در یکپارچگی و افزایش ایمان مومنان دارد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *