اخبار نخبگان

ضرورت استفاده از نخبگان علوم پزشکی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از وزارت بهداشت، در این نشست که در سالن اجتماعات شهید سردار حاج قاسم سلیمانی وزارت بهداشت و با حضور حدود ۱۰۰ تن از نخبگان علوم پزشکی برگزار شد، ۲۰ نفر از آن‌ها به بیان پرسش ها، نظرها، پیشنهاد‌ها و راهکار‌های خود برای ارتقای نظام سلامت پرداختند.

در این نشست همچنین دکتر پورحسینی، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی، دکتر باقری فرد، معاون آموزشی، دکتر شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو به سوال‌های نخبگان در حوزه‌های مرتبط پاسخ دادند.

مهمترین نظر‌ها و پیشنهاد‌های نخبگان در این نشست شامل لزوم تسریع در تصویب طرح‌های تحقیقاتی موسسه نیماد، متناسب نبودن اعتبارات پژوهشی، ضرورت استفاده از نخبگان در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، لزوم حمایت از تحقیقات پیشگیرانه، تقویت ارائه تسهیلات به نخبگان، ضرورت بازنگری در خصوص افزایش ظرفیت پزشکی باتوجه به کافی نبودن زیرساخت‌های آموزشی و درمانی در کشور، تقویت خدمات دوراپزشکی، ارتقای سواد سلامت، ترویج سبک زندگی سالم و همچنین تقویت مشارکت دانشجویان و دانشگاه‌ها با صنعت بود.

این نشست به همت بنیاد ملی نخبگان و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با حضور سه ساعته وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *