اخبار نخبگان

عضو هیات علمی دانشگاه برنده جایزه بنیاد ملی نخبگان شد

ایسنا/خراسان جنوبی عضو هیات علمی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به عنوان اولین بانوی عضو هیات علمی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جدیدترین فهرست برگزیدگان جایزۀ دکتر کاظمی آشتیانی بنیاد ملّی نخبگان قرار گرفته است.

نگین ناصح، درگفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در اواسط دهه ۱۳۶۰ در شهر بیرجند و در یک خانواده فرهنگی متولد شده و دوران راهنمایی و دبیرستان را در مدارس نمونه دولتی بیرجند گذرانده و سپس تحصیلات دانشگاهی خود را با دورۀ روزانه کارشناسی رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) را در تهران در همین رشته با گرایش آلودگی‌های محیط زیست گذرانده  در دورۀ کارشناسی ارشد عنوان “دارندۀ معدل برتر کشور” را کسب کرده‌ است.

وی بیان کرد:  با سهمیه استعدادهای درخشان وارد مقطع دکتری تخصصی شده که این دوره را نیز ۳ ساله به پایان رساند و در حین تحصیل در این مقطع توانست به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه محل تحصیل و سپس به عنوان دانشجوی نمونه استان تهران برگزیده شود و نهایتاً در سال ۱۳۹۶ مقام دانشجوی نمونه کشور را کسب کند.

 ناصح بیان کرد: در سال ۱۳۹۸ نیز مجدد توانستم در رقابت ملّی انتخاب دانشجوی نمونه کشوری مجدد پذیرفته شده  و در بهمن ماه آن سال در نهاد ریاست جمهوری مورد تقدیر معاون اول رئیس جمهور وقت قرار گرفتم که این رقابت از بین ۱۰ هزار پرونده واجد شرایط آیین نامه انتخاب دانشجوی نمونه کشوری انجام شد و ۳۳ نفر از بین وزارت خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشجویان نمونه کشوری انتخاب شدم. 

عضو هیات علمی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود:  در سال ۱۳۹۹ نیز برندۀ جایزه نوبل ایرانی “پنجاه و هشتمین جایزه ویژه بنیاد البرز” شدم. 

وی بیان کرد: در طی ۵ سال اخیر از اخذ جوایزی چون “شهید شهریاری”، ” شهید تهرانی مقدم” و “شهید احمدی روشن” از بنیاد ملی نخبگان، مجری طرح بازدیدهای علمی، صنعتی و فرهنگی آن بنیاد، پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به طور پیوسته از سال ۱۳۹۹تا ۱۴۰۲، با انتشار ۵۰ مقالۀ ISI در مجلات معتبر بین المللی، ارائه حدود ۸۰ مقالۀ علمی در مجلات علمی-پژوهشی (ISC) و همایش های بین المللی و ملّی، چاپ ۵ عنوان کتاب دانشگاهی (مصوب شورای نشر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند)، ثبت ۳ اختراع، داوری مقالات علمی در مجلات معتبر بین المللی و مجری یا همکار بیش از ۲۰ طرح تحقیقاتی دانشگاهی و برون دانشگاهی است.

ناصح با بیان اینکه به عنوان اولین بانوی عضو هیات علمی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جدیدترین فهرست برگزیدگان جایزۀ دکتر کاظمی آشتیانی بنیاد ملّی نخبگان قرار گرفته است، گفت: از اواخر سال ۱۳۹۷ تاکنون به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مشغول به خدمت بوده و هم اکنون عضو گروه آموزش بهداشت و ارتقا سلامت دانشکده بهداشت آن دانشگاه هستم. 

 عضو هیات علمی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص رمز دستیابی شما به این موفقیت‌ها چه بوده است، گفت: زمانی که  فضای خانه علمی باشد من هم الگوهای خوبی رو در منزل داشتم و به نوعی با موضوع تحقیق و پژوهش و درس عجین شده است و باعث موفقیت من شده است.

وی اظهار کرد: در آینده، بسته به وظیفه شغلی‌ام سعی  کرده با تلاش و امید بیشتر مدارج علمیِ دانشگاهی را طی کنم و با چاپ کتب، مقالات علمی متعدد و نیز انجام طرح های تحقیقاتی اثرگذار و فناورانه، قدمی در راه اعتلای دانشگاه محل خدمت، خود در شهر بیرجند و همچنین در ایران بردارم و نیز به دانشجویان علاقه مند در حوزه تخصصی خود  کمک کرده تا در مسیر اهدافشان با موفقیت حرکت کنند. 

ناصح گفت: بنیاد ملی نخبگان با هدف حمایت از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی استادیاران جوان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، تسهیلات ویژه‌ای تحت عنوان جایزه “مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی” را در قالب اعتبار پژوهشی و اعتبار تجهیزات به اعضای هیأت علمی منتخب و شاخص در زمینه چاپ کتاب، انتشار مقالات علمی و ثبت اختراع که براساس شیوه نامۀ این جایزه برگزیده می‌شوند، اعطا می‌کنند. 

عضو هیات علمی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: بنده نیز در ابتدا شیوه نامه این جایزه را مطالعه کرده و سپس بر اساس آن، مدارک خود را در سامانه جذب بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کرده و پس از طی کردن مراحل مختلف بررسی پرونده توسط کارگروه‌های مختلف کشوری در تهران توانستم برنده این جایزه شوم.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *