اخبار نخبگان

فرایند جذب نخبگان کاهش یافت/ حل مشکل جذب ۱۶۰ نخبه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محمد علی کی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تسهیل جذب نخبگان به عنوان عضو هیأت علمی گفت: از سال گذشته ۱۶۰ پرونده جذب نخبگان وجود داشت که مشکل آنها با همکاری وزارتین علوم تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان امور استخدامی کشور و سازمان برنامه بودجه، حل شد.

وی ادامه داد: همچنین مقررشد که فرایند رسیدگی به جذب نخبگان از لحظه ثبت نام تا اعلام نتیجه بیشتر از دوماه طول نکشد، قبلاً این فرایند حدود ۴ ماه زمان می‌برد.

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ضرورت ایجاد هیأت عالی جذب نخبگان افزود: تعداد پرونده‌های جذب نخبگان زیاد نیست اما باتوجه به این موضوع که باید سرعت رسیدگی به پرونده جذب نخبگان افزایش یابد بنابراین ایجاد هیأت مذکور ضرورت داشت این هیأت با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بنیاد ملی نخبگان ایجاد شد و هر یک یا دو ماه گزارش خود را به هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین تمام جذب اعضای هیأت علمی و جذب نخبگان براساس آمایش آموزش عالی صورت می‌گیرد، با توجه به زحماتی که در راستای جذب اعضای هیأت علمی صورت می‌گیرد، بنابراین نباید طوری باشد که فرد در دانشگاهی جذب شود که دانشجو ندارد، بنابراین ما مصر هستیم که جذب اساتید براساس آمایش آموزش عالی باشد.

وی ادامه داد: اول امسال هم فراخوان جذب برای نخبگان اعلام شد تا افراد جدید شرکت کنند، حدود ۴۲ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۳۱ الی ۳۲ نفر از این نخبگان واجد شرایط بودند، بررسی پرونده و صلاحیت عمومی پرونده آنها انجام شده است و براساس پیش بینی‌های انجام شده حداکثر تا آخر دی ماه ردیف و اعتبار آنها نیز تأمین می‌شود.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *