اخبار نخبگان

لزوم تسریع در تصویب طرح‌های تحقیقاتی موسسه نیماد

در نشست صمیمی جمعی از نخبگان علمی با وزیر بهداشت لزوم تسریع در تصویب طرح‌های تحقیقاتی موسسه نیماد و ضرورت بازنگری در خصوص افزایش ظرفیت پزشکی باتوجه به کافی نبودن زیرساخت‌های آموزشی و درمانی در کشور تاکید شد.

به گزارش ایسنا، نشست صمیمی جمعی از نخبگان حوزه علوم پزشکی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، در این نشست که در سالن اجتماعات شهید سردار حاج قاسم سلیمانی وزارت بهداشت و با حضور حدود ۱۰۰ تن از نخبگان علوم پزشکی برگزار شد، ۲۰ نفر از آنها به بیان پرسش ها، نظرها، پیشنهادها و راهکارهای خود برای ارتقای نظام سلامت پرداختند. 

در این نشست همچنین پورحسینی، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی، باقری فرد، معاون آموزشی، شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی، پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و محمدی، رییس سازمان غذا و دارو به سوال های نخبگان در حوزه های مرتبط پاسخ دادند. 

مهمترین نظرها و پیشنهادهای نخبگان در این نشست شامل لزوم تسریع در تصویب طرح های تحقیقاتی موسسه نیماد، متناسب نبودن اعتبارات پژوهشی، ضرورت استفاده از نخبگان در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، لزوم حمایت از تحقیقات پیشگیرانه، تقویت ارائه تسهیلات به نخبگان، ضرورت بازنگری در خصوص افزایش ظرفیت پزشکی باتوجه به کافی نبودن زیرساخت های آموزشی و درمانی در کشور، تقویت خدمات دوراپزشکی، ارتقای سواد سلامت، ترویج سبک زندگی سالم و همچنین تقویت مشارکت دانشجویان و دانشگاه ها با صنعت بود. 

به نقل ار وزارت بهداشت، این نشست به همت بنیاد ملی نخبگان و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با حضور سه ساعته وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *