اخبار نخبگان

میرتاج‌الدینی: مجلس باید حامی توسعه زیرساخت‌ها و کسب و کارهای فضای مجازی باشد

نماینده تبریز با تاکید بر اینکه باید مجلس حامی مردم، توسعه زیرساخت‌ها و کسب و کارهای فضای مجازی باشد، گفت: باید به فکر کسب و کارهای فعال در این بخش باشیم و توسعه زیرساخت‌ها را در دستورکار قرار داد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در واکنش به مطرح شدن مباحثی از سوی برخی منتخبان مجلس دوازدهم مبنی بر محدودسازی اینترنت گفت: نباید به فکر محدود سازی اینترنت باشیم چون به توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتی و تقویت فضای مجازی نیازمندیم. باید به فکر کسب‌وکارهایی باشیم که از طریق این بستر فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: قانون ایجاد صندوق توسعه شبکه فیبر نوری پیشنهاد فراکسیون راهبردی مجلس یازدهم شورای اسلامی بود که ما از ابتدای مجلس یازدهم فعالیت‌های مختلفی در این فراکسیون داشتیم و سعی کردیم با هدف گذاری تقنینی در حوزه‌های تخصصی، طرح‌های ملی را مدنظر قرار دهیم و زمینه‌ساز رفاه اجتماعی برای مردم باشیم.

میرتاج الدینی بیان کرد: نباید به فکر محدودسازی اینترنت و حوزه پهنای باند در کشور باشیم بلکه باید زیرساخت‌ها را در کشور برای بهبود وضعیت زندگی مردم توسعه بخشیم. ایجاد صندوق توسعه شبکه فیبر نوری طرحی بود که از سوی بنده در مجلس یازدهم با همراهی نخبگان کشوری دنبال کرده و صندوق فیبر نوری در برنامه هفتم مصوب شد؛ اتفاقی که موجب توسعه بیش از ۱۰ برابری پهنای باند اینترنت در آینده نزدیک برای مردم می‌شود.

وی تاکید کرد: باید به عنوان نماینده مردم، زیرساخت‌ها را توسعه بخشیده و در عین حال شرایط را به گونه‌ای پیش برده که مقوله صیانت از فضای مجازی با فرهنگ‌سازی از طریق خانواده‌ها و متولیان و نهادهای تخصصی، مدیریت شود.

میرتاج الدینی با تاکید بر اینکه اولویت مجلس شورای اسلامی و دولت باید توسعه زیرساخت‌ها باشد، گفت: باید به فکر کسب و کارهایی که در این بخش فعالیت می‌کنند، باشیم و بدانیم که هر گونه تصمیم و صحبت نادرست باعث می‌شود که کسب‌وکارها دچار مشکل شوند و شاهد مهاجرت در این حوزه که بخش مهمی از اقتصاد دنیا و کشور در آینده به شمار می‌رود، باشیم.

نماینده تبریز در مجلس یازدهم شورای اسلامی بیان کرد: به عنوان نماینده مردم و به ویژه مردم تبریز در این چند ساله در مجلس یازدهم، طرح‌های ممتاز و ویژه‌ای را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان یکی از بزرگترین بخش‌های اشتغال‌زا در کشور و استان دنبال کردم و با همکاری نظام صنفی رایانه‌ای کشور و بخش خصوصی، در راستای توسعه زیرساخت‌ها در مجلس یازدهم، گام‌های بلندی برداشتیم.

میرتاج‌الدینی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی باید حامی مردم، توسعه زیرساخت‌ها و کسب و کارهای فضای مجازی باشد و توسعه زیرساخت‌هایی که بتوانند اشتغال ایجاد کنند را در دستورکار قرار دهد.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *