اخبار نخبگان

نشست جمعی از نخبگان علمی با وزیر بهداشت برگزار شد

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، در این نشست که در سالن اجتماعات شهید سردار حاج قاسم سلیمانی وزارت بهداشت و با حضور حدود ۱۰۰ تن از نخبگان علوم پزشکی برگزار شد، ۲۰ نفر از آنها به بیان پرسش ها، نظرها، پیشنهادها و راهکارهای خود برای ارتقای نظام سلامت پرداختند. 
 
در این نشست پورحسینی، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل حوزه وزارتی،  باقری فرد، معاون آموزشی،  شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی،  پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو به سوال های نخبگان در حوزه های مرتبط پاسخ دادند. 
 
مهمترین نظرها و پیشنهادهای نخبگان در این نشست شامل لزوم تسریع در تصویب طرح های تحقیقاتی موسسه نیماد، متناسب نبودن اعتبارات پژوهشی، ضرورت استفاده از نخبگان در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، لزوم حمایت از تحقیقات پیشگیرانه، تقویت ارائه تسهیلات به نخبگان، ضرورت بازنگری در خصوص افزایش ظرفیت پزشکی باتوجه به کافی نبودن زیرساخت های آموزشی و درمانی در کشور، تقویت خدمات دوراپزشکی، ارتقای سواد سلامت، ترویج سبک زندگی سالم و همچنین تقویت مشارکت دانشجویان و دانشگاه ها با صنعت بود. 
 
این نشست به همت بنیاد ملی نخبگان و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با حضور سه ساعته وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد.

پایان پیام/
 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدلینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *