اخبار نخبگان

پنج دستگاه اجرایی در استان زنجان متقاضی جذب استعدادهای برتر

ایسنا/زنجان رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان گفت: ۳۹ نفر از استعدادهای برتر و نخبگان در دستگاه‌های اجرایی زنجان جذب می‌شوند.

سیف‌الله رسولی امروز (یکشنبه ۸ بهمن ماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به سومین فراخوان جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی زنجان، اظهار کرد: در این مرحله ۵ دستگاه اجرایی در  استان متقاضی جذب این استعدادهای برتر هستند. 

وی با اشاره به اینکه در سنوات و دو دوره گذشته در قالب جذب نخبگان و استعدادهای برتر، ۳۰ نفر در دستگاه‌های اجرایی استان جذب شدند، افزود: ۱۶ نفر در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش ۱۸ نفر، وزارت علوم (دانشگاه زنجان) ۲ نفر، اداره‌کل ثبت اسناد و املاک ۲ نفر و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یک نفر  در این راستا در استان جذب می‌شوند.  

وی گفت: متقاضیان واجد شرایط استفاده از این تسهیلات می‌توانند تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ جهت تشکیل یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست به سامانه ثبت‌نام به آدرس dana.bmn.ir مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند. 

این مسئول در بخش دیگر سخنان خود درباره طرح‌های حمایتی اعم شهید احمدی روشن، ابراز کرد: طرح «شهید احمدی روشن» نقش بسزایی در مسئله‌شناسی و شناخت پتانسیل‌ها مفید جامعه برای رفع مشکلات و مسائل واقعی و کلان دارد.  

این مسئول با بیان اینکه در کل کشور ۲۲۰۰ فرصت شغلی از طرف سازمان‌های مختلف ایجاد شده است، اذعان کرد: یک فراخوان دیگر هم برای استعدادهای برتر برای جذب در بخش خصوصی اعلام خواهد شد، برای سال آینده هم بنیاد ملی نخبگان درصدد است زمینه جذب برای ۵ هزار نفر از استعدادهای برتر را در دستگاه‌های اجرایی فراهم کند. 

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با بیان اینکه متقاضیان علاوه‌ بر ثبت اطلاعات شخصی، فعالیت‌های آموزشی پژوهشی، فناورانه، مهارتی، فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و … را هم باید در سامانه بارگذاری کنند؛ چرا که دارای امتیاز است، تشریح کرد: اگر فردی در فعالیت‌های ذکر شده کسب امتیاز کند به طوری که فارغ‌التحصیلان کارشناسی ۳۵ امتیاز، مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ و دکتری تخصصی ۵۰ امتیاز را کسب کنند بنیاد این افراد را به عنوان استعداد برتر قبول دارد که در این صورت درخواست وی ثبت و کارشناس بنیاد استان اقدام به صحت سنجی مدارک می‌کند. 

رسولی استفاده از ظرفیت نخبگانی، تکیه بر نیروی جوان و متخصص داخلی و نیز ارتقای روش‌های مدیریتی کشور را از جمله راهبردهای اصلی بنیاد در اجرای این آئین‌نامه عنوان و خاطرنشان کرد: ایجاد ارتباط میان اجتماع نخبگان و دستگاه‌های اجرایی به منظور حل مسائل اصلی کشور و نگه‌داشت نخبگان در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه، از دیگر راهبردهای این آئین‌نامه به شمار می‌رود. 

به گزارش ایسنا، سند راهبردی بنیاد ملی نخبگان، در برگیرنده مجموعه‌ی وظایف بنیاد ملی نخبگان و دیگر دستگاه‌های‌اجرایی برای شناسایی، هدایت و پشتیبانی از استعدادهای برتر کشور در تمامی حوزه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی و مدیریتی است، تا مسیر شکوفایی و به منصه ظهور رسیدن استعدادها هموار شود. 

بنیاد نخبگان ضمن شناسایی افراد مستعد، به طرق مختلف مادی و معنوی و در قالب برنامه‌های متنوع، آنان را پشتیبانی‌ می‌کند تا مسیر رشد آن‌ها هموار شود و به افراد متخصص و سرآمد در حوزه کاری خود تبدیل شوند. استفاده از ظرفیت متخصصان در توسعه کشور، بخش غایی اهداف بنیاد نخبگان است.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *