اخبار نخبگان

پیشنهاد همکاری نخبگان با پژوهشکده چای در طرح‌های پژوهشی

در بازدید استاد محور استعدادهای برتر گیلان از پژوهشکده چای این استان به استعدادهای برتر گیلان پیشنهاد شد در انتخاب عنوان پایان‌‎نامه‌ها، فرصت مطالعاتی داخل و سایر طرح‌های پژوهشی با این پژوهشکده همکاری کرده و از امکانات آن استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، در ادامه بازدیدهای علمی هدفمند و با هدف آشنایی استعدادهای برتر و نخبگان با ظرفیت‌های علمی، گردشگری و فرهنگی استان گیلان، جمعی از مستعدان گیلان از پژوهشکده چای کشور در شهر لاهیجان بازدید کردند.

کهنه، رئیس پژوهشکده چای کشور در ابتدای این بازدید به تشریح تاریخچه، فعالیت‌ها و دستاوردهای پژوهشکده چای پرداخت و با اشاره به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی پژوهشکده چای، اظهار کرد: پژوهشکده چای دارای کادر قوی اعضای هیات علمی و ۵ آزمایشگاه مرتبط با فعالیت‌های پژوهشی است و هم‌اکنون نیز طرح‌های مختلفی با همکاری مراکز علمی استانی و کشوری در این مجموعه در حال اجرا است.

وی در ادامه ضمن تأکید بر لزوم انعقاد تفاهم‌نامه بین این مجموعه با بنیاد نخبگان استان گیلان، به استعدادهای برتر این استان پیشنهاد داد در انتخاب عنوان پایان‌‎نامه‌ها، فرصت مطالعاتی داخل و سایر طرح‌های پژوهشی با این پژوهشکده همکاری کرده و از امکانات آن استفاده کنند.

به نقل از بنیاد ملی نخبگان، در ادامه شرکت‌کنندگان با همراهی کارشناسان این مجموعه از بخش‌های مختلف این مجموعه شامل به‌نژادی، کشت بافت، شیمی چای، آب و خاک و گیاه‌پزشکی بازدید کردند.

انتهای پیاملینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *