اخبار نخبگان

گردهمایی اساتید جوان دانشگاه تهران برگزار می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد ملی نخبگان، مراسم افتتاحیه رویداد شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران که طی ۵ ماه در قالب اردوهای شبانه‌روزی برگزار خواهد شد، با حضور سیدسلمان سیدافقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و ۳۰۰ عضو هیأت علمی جوان دوشنبه ۴ دی ماه، ساعت ۱۸ در محل تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

در رویداد شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران که با عنوان «عرصه» از سوی این نهاد با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و بنیاد ملی نخبگان برگزار و با حضور اعضای هیأت علمی با سن کمتر از ۴۰ سال یعنی اساتید متولد دهه‌های ۶۰ و ۷۰ شمسی طی ۵ ماه برنامه‌ریزی شده است، در هر ماه یک اردوی شبانه‌روزی ۱.۵ روزه برای اساتید حول محورهای حل مسئله، معرفت‌افزایی و تحول‌آفرینی برگزار خواهد شد.

در رویداد «عرصه» با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید پیشکسوت مسلط به مقوله‌های معرفتی از حوزه و دانشگاه، مسائل معرفتی و هویتی با این اساتید جوان در میان گذاشته می‌شود.

در این رویداد، میزهای تخصصی حل مسائل کشور و نشست‌های صمیمانه و همچنین کرسی‌های آزاداندیشی و مناظره با حضور اساتید جوان برگزار می‌شود تا اساتید از تخصص‌های مختلف، مسائل کشور را با همدیگر مرور کنند و به بررسی و گفت‌وگو درباره ابعاد چند لایه مشکلات چندوجهی کشور بپردازند.

رویداد شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران پس از پنج ماه برگزاری اردوهای مستمر، با گردهمایی ۴۰۰ استاد جوان دانشگاه تهران در مشهد مقدس پایان می‌یابد. البته این سیر تعالی‌بخشی اساتید جوان با طراحی رویدادهای نو که با مشارکت و خلاقیت خود اساتید صورت می‌گیرد، استمرار پیدا خواهد کرد.

نخستین گردهمایی شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران با رویکرد مسئله‌محوری، هویت‌بخشی و تحول دائمی به ابتکار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و بنیاد ملی نخبگان با حضور ۳۰۰ استاد جوان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

گفتنی است جمعی از اعضای هیأت دولت و جمع دیگری از شخصیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی در این گردهمایی حضور پیدا می‌کنند.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *