اخبار نخبگان

گزارش وضعیت تخصیص ردیف استخدامی هیات علمی به نخبگان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیصد و بیست و هفتمین جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیأت علمی در روز دوشنبه ۱۳/۰۹/۱۴۰۲ به ریاست دکتر محمدعلی کی نژاد با حضور اعضای هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای جلسه نتیجه تعدادی از پرونده‌های ماده ۱۵ «دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات» در جلسه هیأت عالی جذب قرائت و به تأیید رسید. سپس موضوع تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی متولد خارج از کشور مطرح شد که با توجه به در دستور قرار گرفتن این موضوع در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد در جلسات بعدی هیأت عالی جذب مجدداً مطرح شد.

«دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات» در اجرای ماده ۶ آئین‌نامه تشکیل هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به تصویب رسیده است که در ماده ۱۵ آن تصرح شده در صورتی که داوطلب نسبت به رأی صادره از سوی هیأت مرکزی معترض باشد پس از ابلاغ رأی می‌تواند در مهلت مقرر اعتراض خود را کتباً به هیأت عالی ارائه کرده و تقاضای بررسی مجدد از آن هیأت کند.

در ادامه این جلسه گزارش دکتر ایمان افتخاری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تخصیص ردیف استخدامی نخبگان ارائه شد که بر اساس آن؛ نامه تأمین اعتبار فهرست ۱۵۹ نفره به سازمان برنامه و بودجه رسیده و اجرای آن بر اساس مجوز ۲۵۰ نفری بنیاد نخبگان در حال انجام است.

همچنین در این جلسه پیشنهاد شد که سامانه نور رضوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه متصل شود تا بر اساس آن روند جذب اعضای هیأت علمی به شکل مستقیم و با سرعت بیشتر انجام شود.

در ادامه جلسه پیشنهادهای رسیده از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به دبیرخانه هیأت عالی جذب در خصوص فرم خود ارزیابی شخصیتی ارائه شد و مقرر شد اعضای نظرات تکمیلی خود را تا جلسه آینده به هیأت عالی جذب ارائه دهند تا پس از اعمال اصلاحات در فرم، فرم نهایی جهت تصویب و ابلاغ توسط هیأت عالی آماده شد.

در پایان جلسه احکام تعدادی از اعضای کارگروه صلاحیت عمومی و هیأت‌های اجرایی دانشگاه‌های قم، مراغه، هنر اسلامی تبریز، مؤسسات اقتصادی، دانشگاه اراک، فرهنگستان‌ها، صنعتی سهند، امام صادق (ع)، صنعتی جندی شاپور، صنعتی امیر کبیر، صنعتی سهند، پیام نور، انستیتور پاستور، علوم پزشکی اردبیل، علوم پزشکی زابل، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی فسا، علوم پزشکی مازندران، علوم پزشکی شهید صدوقی قرائت و تأیید شد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *