اخبار نخبگان

اعطای امتیازهای ویژه نخبگی به فناوران برگزیده در المپیک فناورانه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر شقایق حق جوی جوانمرد در نشست خبری المپیک فناورانه ۲۰۲۴ که امروز در محل معاونت علمی برگزار شد با اشاره به برگزاری رویداد المپیک فناوری در ۵ حوزه اصلی هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، امنیت سایبری، رباتیک و پهپادی گفت: شناسایی استعدادها، افزایش توانمندی و به‌کارگیری آنان در شرکت‌های دانش‌بنیان از مهم‌ترین اهداف برگزاری المپیک فناوری است.

حق‌جوی جوانمرد افزود: رویداد المپیک فناوری علاوه بر بخش رقابتی که در ۵ حوزه برگزار می‌شود، شامل بوت‌کمپ‌های تخصصی به منظور ارائه آموزش‌های تخصصی فنی به افراد علاقه‌مند با رویکرد جذب آن‌ها در شرکت‌های فناور، همچنین ایستگاه کار و اشتغال با هدف احصای فرصت‌های شغلی از شرکت‌های فناور فعال و معرفی نیروی انسانی دانشی و برگزاری جلسات مصاحبه در ایام برگزاری رویداد می‌باشد.

وی یکی از گلوگاه های توسعه فناوری در جهان را نیروی انسانی نخبه عنوان کرد و گفت: امیدوار کردن، جهت دادن به استعدادهای نخبگان و سوق دادن آن ها به سمت فناوری از کارکردهای این المپیک به شمار می رود.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی نسبت به بین المللی برگزار شدن این المپیک در راستای توسعه شبکه نخبگانی تاکید کرد و گفت: بر اساس هماهنگی‌های ایجاد شده با بنیاد ملی نخبگان، برگزیدگان این رویداد از امتیاز نخبگی برخوردار خواهند شد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *