اخبار نخبگان

برای توجه به نخبگان، روش‌های خشکِ محاسباتی نتیجه خوبی ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در آئین بزرگداشت سیزدهمین سالگرد شهادت مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای کشورمان که با حضور جمعی از خانواده‌های شهدای هسته‌ای در تالار مولوی دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: شهدای هسته‌ای ما هم ویژگی‌ها و شاخصه‌های برجسته‌ای دارند که یکی از ویژگی‌های پر رنگ زندگی شهید شهریاری ربوبیت و تربیت بود. به نسبت بقیه شهدا هم که نگاه می‌کنیم، این ویژگی مربی بودن و تربیت‌گر بودن در شهید شهریاری متمایز بود و ایشان شاگردان بسیار زیادی تربیت کردند.

دهقانی فیروزآبادی در ادامه تاکید کرد: معلمی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیت شهید شهریاری بود و خصوصیت پرورش‌گری چیزی است که متأسفانه در روزگار ما کمتر به آن توجه می‌شود.

وی افزود: استادان ما در حال حاضر کمتر صاحب مکتب هستند. باور من این است که اگر می‌خواهیم به نخبگان دانشگاهی توجه کنیم، روش‌های بسیار خشک محاسباتی مثل فراخوان زدن و امتیازبندی کردن ما را به نتیجه خوبی نمی‌رساند و مسأله‌ای که الان در بنیاد نخبگان پیگیری می‌کنیم، این است که اساتیدی را که با دانشجویان نخبه در ارتباط هستند، شناسایی کنیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با تاکید بر حمایت از هسته‌های استاد محور و مربی در رویکرد جدید بنیاد ملی نخبگان، گفت: هر حمایتی که می‌خواهیم از نخبگان انجام دهیم، از استادان مربی انجام خواهیم داد تا هسته‌های استاد محور شکل بگیرد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *