اخبار نخبگان

حاکمیت به اثربخشی و اثرگذاری نخبگان توجه ویژه‌ای دارد / امکان گفتگوی مستقیم با نخبگان فراهم شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سید سلمان سید افقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان درباره برگزاری سلسله برنامه‌های دیدار مسئولان بنیاد ملی نخبگان با نخبگان در راستای طرح مسائل و مشکلات ایشان گفت: بدون شک نفس برگزاری جلسه با نخبگان و استعداد‌های برتر نعمت بزرگی است چراکه این امر نقش بسزایی در هم‌افزایی و تعامل با آن‌ها دارد.

سید افقهی افزود: برگزاری چنین برنامه‌هایی سبب می‌شود مسئولان از زاویه تخصصی تری به مسائل نگریسته، از نزدیک در جریان مسائل نخبگان عزیز کشورمان قرار گیرند و برای ایجاد شرایط مناسب در جهت رفع مشکلات مطرح شده چاره‌اندیشی کنند.

وی گفت: بیان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بومی و ملی و به ویژه ظرفیت‌های مغفول مانده در کشور و زمینه سازی برای خلق ایده و ایجاد بستر‌های جدید برای استفاده بهینه از ظرفیت‌ها از دیگر ثمرات برگزاری این برنامه‌هاست.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان همچنین با تاکید بر اهمیت رفع مشکلات نخبگان در مسیر نخبگی بر لزوم کارآمدی سیستم در حل مسائل و مطالبات به حق نخبگانی تاکید کرد و گفت: به شخصه معتقدم، سیستم‌های نخبگانی به ویژه بنیاد ملی نخبگان در مسیر ماموریت‌های تعریف شده و قانونی خود در راستای رفع مشکلات و مطالبات به حق نخبگان و استعداد‌های برتر باید به قدری کارآمد باشند که برنامه «گفتگوی مستقیم با نخبگان» صرفاً محلی برای افزایش تعامل جامعه نخبگانی با مسئولان و با هدف افزایش اثرگذاری و اثربخشی ایشان باشد.

سید افقهی در پایان با اشاره به اینکه بی تردید ایجاد بستر گفتگو با مسئولان بنیاد در سامانه «ارتباط مستقیم با قائم مقام» اقدامی در راستای بهتر شنیده شدن مسائل و مشکلات نخبگان و به ویژه ایده‌های ایشان است، اظهار داشت: امیدواریم این سامانه با ساز و کار درست، منشا اثرات خیر برای جامعه نخبگانی و ایجاد امید و انگیزه باشد، اینکه نخبگان بدانند صدای آن‌ها از سوی مسئولان شنیده می‌شود و حاکمیت به اثربخشی و اثرگذاری ایشان توجه ویژه‌ای دارد.

شایان ذکر است: سید سلمان سید افقهی قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان طی دیدار‌های جداگانه با جمعی از نخبگان به گفتگو نشست. در این دیدارها، مشکلات، چالش‌ها، ایده‌ها و ظرفیت‌های نخبگان مورد بررسی قرار گرفت و ضمن ارجاع به واحد‌های مربوطه، دستور پیگیری موارد مطرح شده صادر شد.

نخبگان و استعداد‌های برتر می‌توانند جهت ملاقات حضوری با قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با مراجعه به سامانه ارتباط مستقیم با قائم‌مقام در صفحه اصلی سایت بنیاد درخواست خود را ثبت کنند.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *