اخبار نخبگان

حضور نخبگان ۴ استان در نخستین گفتاورد ملی نخبگان به میزبانی کرمان

به گزارش گروه استان‌ها خبرگزاری دانشجو رسول محمدقلی معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در نخستین گفتاورد ملی نخبگان در بخش پهنه کویر که به میزبانی کرمان و با حضور نخبگان استان‌های هرمزگان، یزد و سیستان و بلوچستان، در سالن استانداری کرمان برگزار شد گفت: در انجام فعالیت‌ها عرصه‌های استعدادی را توسعه دادیم؛ با وجود اینکه در گذشته فقط استعداد‌های علمی مورد توجه بود، اما هم اکنون استعداد ادبی، هنری، مهارتی و کارآفرینی را وارد میدان کردیم و از آن‌ها حمایت می‌کنیم. 

وی افزود: ۲۳ میلیون جوان ۱۷ تا ۳۵ سال در کشور داریم؛ اگر ما یک ربات انسان‌نما می‌ساختیم ده‌ها نفر را برای مراقبت از آن می‌گماردیم، در حالی که استعداد‌ها و نیروی انسانی توانمند خود را هدر می‌دهیم.

 
معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: استان کرمان مملو از معادن و مزیت‌های مختلف است، اما مهمترین مزیت کرمان، نیروی انسانی توانمند به شمار می‌رود که باید از آن به نحو احسن از آن در جهت پیشرفت کشوربهره برداری کرد.

او گفت:معادلات شناخت استعداد و نخبگی را در بنیاد نخبگان تغییر می‌دهیم و در این زمینه بایستی نخبگان در عرصه‌های مختلف شناسایی و حمایت شوند. 

وی افزود: نخبه استعدادی است که به مرحله اثرگذاری در پیشرفت کشور رسیده است.

شایان ذکر است در این مراسم همچنین پوستر نخستین گفتاورد ملی نخبگان (نخبگان حکمرانی دانش بنیان) و هنرنامه پروفسور مهدی رجبعلی پور (چهره ماندگار عرضه ریاضیات کشور) رونمایی شد.

لازم به توضیح است طبق اعلام صورت گرفته ایده‌های برتر گفتاوردملی نخبگان با ایده پردازی در ۵ حوزه مختلف در همایش ملی نخبگان طی ماه‌های آینده با حضور مسئولان کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *