اخبار نخبگان

شاخص های نخبگان ورزش و جوانان تدوین خواهد شد

به گزارش برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، جلسه شورای تعاملی بنیاد ملی نخبگان در وزارت ورزش و جوانان صبح یکشنبه برگزار شد و تعریف شاخص‌های نخبگی از سوی مدیران ارشد این وزارتخانه و مدیران ارشد بنیاد ملی نخبگان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر برنا فیروزی در این نشست گفت: در جلسه امروز تعریف نخبگان در ساحت‌های مختلف کشور تعریف موسعی پیدا کرده و جامعه ورزش و جوانان نیز تعریف نخبگانی خود را تبیین کرد.

وی افزود: بر این باوریم ورزشکاران نیز جزو نخبگان تلقی می‌شوند و رقابت و نخبگی در ورزش حتی پیشینه بیشتری نسبت به سایر حوزه‌ها دارد و از این رو حوزه ورزش، جایگاه برترین‌هاست.

فیروزی اضافه کرد: در جلسه امروز مفاهیم کلی و سنجه‌های تعریف نخبگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بنیاد ملی نخبگان بر این اراده است که موضوع ورزش را در دستور کار قرارداده و سند ارزیابی شاخص‌های ورزشی در حوزه انتخاب نخبگان ورزشی را با همکاری وزارت ورزش و جوانان تدوین کند.

وی ادامه داد: درباره نخبگان اجتماعی شامل سمن‌ها و جوانان برتر که می‌توانند پیشتاز و افتخارآفرین باشند قرار بر این شد دو کمیته مستقل راجع به حوزه جوانان و ورزش با شورای تعاملی بنیاد نخبگان و اداره کل منابع انسانی شاخص‌‌ها و سنجه‌های انتخاب و تعریف نخبگان را مرور و ارزیابی کرده و نتایج آن را اعلام نمایند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان گفت: خیلی تاسف‌بار است که همچنان درگیر مسائل صنفی نخبگان هستیم و نباید از ماموریت‌های اصلی که شامل تعالی سازی وارتقاء سطح کارامدی اجتماعی نخبگان است در این حوزه غافل شویم.

وی اظهار کرد: بهترین الگو استعدادیابی و نخبه‌پروری در وزارت ورزش و جوانان است و ما باید الگوسازی اثربخشی در نخبه‌یابی داشته باشیم.

فیروزی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص افتخارات در حوزه های گوناگون فرمودند: افتخارات ورزشی را دنیا نمی‌تواند انکار کند.

فیروزی افزود: نخبگان ورزشی ما مشخص و شناخته شده هستند و این تعبیر مقام معظم رهبری است و باید به صورت نظام مند موردحمایت قرار گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان گفت: جایگاه جوانان در کنار ورزش بهترین فرصت را شکل داده است و باور من این است وزارت‌خانه و حوزه ورزش، برترین دستگاه در زمینه نخبگانی است و می‌توان از این مدل وام گرفت. ما سال گذشته ۱۵۰۰ مدال‌آوری داشتیم و خوشحالم که بنیاد ملی نخبگان تعامل با حوزه ورزش را آغاز کرده است.

وی در خصوص کارکردهای مختلف ورزش افزود: ورزش در کشور کارکردهای مختلفی می‌تواند داشته باشد و در عرصه دیپلماسی می‌تواند اثربخشی قابل توجهی را صورت دهد. به برکت خون شهدا، شرایط ورزش کشور خوب است و ما مدیون زحمات دولت سیزدهم ونمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی هستیم که همواره ورزش راحمایت کرده اند.

فیروزی با مرور برگزاری سه آیین تجلیل در این دولت گفت: در هیچ زمان این اتفاق صورت نگرفته بود و امسال هم سال المپیک است و ما قطعا علاقه مندیم شاخصه‌های نخبگانی را با همکاری بنیاد ملی نخبگان تدوین کنیم.

انتهای پیام/لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *