اخبار نخبگان

فراخوان جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ بهمن ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سعید رضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان داشت: سومین فراخوان جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی، با هدف حمایت از اشتغال و اثرگذاری اجتماعات نخبگانی در حل مسائل اساسی کشور آغاز شده است.

وی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان در راستای مصوبه هیات وزیران در تاریخ ۲/۱۲/۱۴۰۰ در خصوص جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی و با هدف استفاده از ظرفیت اجتماعات نخبگانی به‌منظور حل مسائل اصلی کشور، اقدام به اجرایی‌سازی شیوه‌نامه «شناسایی استعدادهای برتر به منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور» کرده است.

رییس بنیاد نخبگان استان قم افزود: راهبردهای اصلی بنیاد در اجرای این آیین‌نامه، استفاده از ظرفیت نخبگانی، ارتقای روش‌های مدیریتی کشور و تکیه بر نیروی جوان و متخصص داخلی با توجه به نقشه راه علمی کشور در بیانیه گام دوم انقلاب، ایجاد ارتباط میان اجتماع نخبگان و دستگاه‌های اجرائی به منظور حل مسائل اصلی کشور و نگهداشت نخبگان در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه است.

وی ادامه به دستگاه های اجرایی همکار در سومین مرحله جذب نخبگان و استعدادهای برتر اشاره کرد و بیان داشت: پس از احراز شرایط  متقاضیان، ۴۸ نفر از مشمولان خانم و آقا در ۱۰ دستگاه اجرایی جذب خواهند شد.

وی افزود: اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه صنعتی قم، دانشگاه حضرت معصومه(س)، پارک علم و فناوری، شرکت آب منطقه ای، پست بانک، اداره کل ارتباطات و فناوری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه قضائیه در این دوره با بنیاد نخبگان استان قم همکاری دارند.

منتظری به شرایط شرکت کنندگان در سومین مرحله جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه های اجرایی اشاره کرده و گفت: فارغ التحصیلان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و تخصصی در گروه های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی و بهداشت، کشاورزی  ومنابع طبیعی و هنر و معماری در این دوره می توانند شرکت کنند.

 رییس بنیاد نخبگان استان قم افزود: متقاضیان سه مرحله ارزیابی پشت سر خواهند گذاشت که شامل ارزیابی بنیاد ملی نخبگان، ارزیابی شایستگی شغلی- عمومی در کانون ارزیابی و بررسی در دستگاه بکارگیرنده می باشد.

منتظری تاکید کرد: متقاضیان واجد شرایط استفاده از این تسهیلات می توانند تا تاریخ ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ جهت تشکیل و یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست به سامانه ثبت‌نام به آدرس dana.bmn.ir مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بنیاد ملی نخبگان (bmn.ir)مراجعه کنند.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدلینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *